Internetowy Serwis Bankowości Spółdzielczej

Aktualności

"Rzeczpospolita pisze "o budownictwie i remontach i radzi, aby korzystać ze strony Generalnego Urzędu Nadzoru Budowlanego i sprawdzać na niej czy dany materiał spełnia wymagania, aby nie kupić np. okien, które nie trzymają norm
Ministerstwo Finansów ostrzega przed fałszywymi e-mailami, w których autor wiadomości informuje o „ukrywaniu dochodów" lub „wyznaczonej kontroli dochodów"
Choć spodziewamy się, że konsumpcja będzie wspierała wzrost realnego PKB o 3-3,5 proc. w tym roku, to pogarszanie się klimatu inwestycyjnego zagraża spowolnieniem wzrostu - napisali analitycy Moody`s.
Jak informuje Super Express wieloletnia przyjacióła Jarosława Kaczyńskiego od 12 lipca figuruje w KRS jako członek rady nadzorczej Banku Ochrony Środowiska
Po co nam TK? To przeczytajmy jak w yniku jego orzeczenia zmieni się od stycznia 2017 sytuacja niepelnosprawnych. TK zadecydował, że zasiłek będą otrzymywać od dnia orzeczenia niepełnospraności, a nie od dnia złożenia wniosku o czym pisze DGP
Mijającego tygodnia nie możemy zaliczyć do udanego dla krajowej waluty. Wydawało się, że krytyka zaproponowanego budżetu przez rząd wystarczy. Niestety. Na koniec tygodnia złotemu dokopała także agencja Moody’s.
Rząd w czwartek przyjął wstępnie projekt ustawy budżetowej na rok 2017. Dokument zostanie przekazany do Rady Dialogu Społecznego – podał w komunikacie CIR.

Analitycy Banku BPS S.A.

Zaprezentowane w dniu wczorajszym (22.08) przez Ministerstwo Finansów wstępne założenia budżetu na rok 2017 przewidują wzrost dochodów o 10,3 mld zł r/r przy jednoczesnym wzroście wydatków o 14,9 mld zł r/r. W efekcie planowanego szybszego wzrostu wydatków niż dochodów, przyszłoroczny deficyt ma wynieść 59,3 mld zł, wobec 54,7 mld zł planowanego deficytu w tym roku.
  • Od 16 sierpnia 2016 r. Kujawski Bank Spółdzielczy w Aleksandrowie Kujawskim dołączył do grona Banków Spółdzielczych użytkujących system def3000.
  • Zaprezentowane w dniu wczorajszym (22.08) przez Ministerstwo Finansów wstępne założenia budżetu na rok 2017 przewidują wzrost dochodów o 10,3 mld zł r/r przy jednoczesnym wzroście wydatków o 14,9 mld zł r/r. W efekcie planowanego szybszego wzrostu wydatków niż dochodów, przyszłoroczny deficyt ma wynieść 59,3 mld zł, wobec 54,7 mld zł planowanego deficytu w tym roku.
  • Wiceprezes Zarządu KZBS Michał Krakowiak, od lat uczestnik międzynarodowych warsztatów, konferencji i prac statutowych realizowanych przez EACB - dla Bs.net o poszukiwaniu nowego modelu biznesowego przez banki spółdzielcze w Europie.
  • Bank BPS przygotował animację pt. Banki Spółdzielcze to dobry pomysł!, która pokazuje zalety i charakterystyczne cechy bankowości spółdzielczej. Jeżeli nie wiesz, czym różnią się BS-y od innych instytucji finansowych - obejrzyj a będziesz miał jasność.
  • Płatności mobilne w technologii Host Card Emulation (HCE) ruszyły już w sierpniu w wybranych bankach Spółdzielczej Grupy Bankowej. Do pilotażu zgłosiły się Banki Spółdzielcze, które najchętniej implementują nowe technologie m.in. BS w Oławie, Koronowie, Włocławku, Koźminku, Toruniu czy BS Duszniki.
  • Samolot z Polski wylądował niewiele po 12.00 po krótkim, 40 minutowym locie. Odstał potem swoje i przekołował na lotnisku, bowiem zepsuł się znienacka rękaw przy Gate. Nie ma łatwo, Wschód to Wschód, zawsze coś się tu popsuje i coś nie zadziała. Taka już widać jego natura i przyrodzona uroda.
  • Pod hasłem Weź Wygodny Kredyt na Szczęście, Banki Spółdzielcze z Grupy BPS oferują klientom produkt najlepiej dopasowany do ich potrzeb. Wygodny Kredyt oznacza możliwość przeznaczenia na dowolny cel, rzetelną obsługę i szybką decyzję.
  • W dniu 17 sierpnia w Tarczynie odbył się Zjazd Założycieli Apeksowego Banku Zrzeszającego S.A.- ABZ. Inicjatywa jest otwarta. Możliwość przystąpienia zamyka się z dniem 10 października 2016 r.
  • W zasadzie każdy, kto oferuje swoje produkty lub usługi za pośrednictwem Internetu lub jest w posiadaniu cennych danych, może być narażony na atak hakerów. Banki są szczególnie „wrażliwym” ich celem, gdyż przechowują zarówno pieniądze (również w postaci elektronicznej), jak i liczne dane

Aktualności zrzeszeń

Tworzenie przyjaznego otoczenia prawnego wokół spółdzielni finansowych powinno stanowić jeden z priorytetów Unii Europejskiej
Producent oprogramowania klasy BI i BPM: firma DomData AG Sp. z o.o. oddała do użytku nową wersję systemu InForum BI Studio. Zakres modyfikacji objął takie obszary jak poprawa wydajności obliczeniowej i automatyzacja wybranych procesów biznesowych.
Bank BPS wprowadził możliwość złożenia wniosku o udzielenie kredytu gotówkowego w ramach promocji Wygodny Kredyt przez bankowość internetową.
Bank BPS przygotował animację pt. Banki Spółdzielcze to dobry pomysł!, która pokazuje zalety i charakterystyczne cechy bankowości spółdzielczej. Jeżeli nie wiesz, czym różnią się BS-y od innych instytucji finansowych - obejrzyj a będziesz miał jasność.

Aktualności banków spółdzielczych

Najpiew Dni Rybna, potem Dożynki. Bank aktywnie uczestniczy w wydarzeniach i wspiera je jako sponsor.
Bank Spółdzielczy Rzemiosła w Szczecinie, Bank Spółdzielczy w Gryficach, Szczeciński Fundusz Pożyczkowy, Bank Spółdzielczy w Goleniowie i Koszalińska Agencja Rozwoju Regionalnego to pośrednicy finansowi
Bank Spółdzielczy w Zatorze był współorganizatorem i sponsorem imprezy. Organizatorem głównym jest - Oświęcimskie Stowarzyszenie Miłośników Bezpiecznej Motoryzacji „Moto Galicja”
Bank Spółdzielczy w Tarnowskich Górach w dniu 16 sierpnia otworzył Punkt Obsługi Klienta w Piekarach Śląskich przy ul. Bytomskiej 171.

BS.NET newsletter

Bądź na bieżąco!

Subscribe to Kanał informacyjny BS.NET newsletter

Rankingi, wyniki finansowe sektora

Urząd Komisji Nadzoru Finansowego informuje, że dostępne są dane dotyczące sektora bankowego, opracowane na koniec czerwca 2016 r.
Dane sektora za czerwiec 2016

Rekomendacje i informacje KNF

Urząd Komisji Nadzoru Finansowego informuje, że dostępne są dane dotyczące towarzystw funduszy inwestycyjnych i domów maklerskich za II kwartał 2016 r.
W związku z toczącą się dyskusją nt. kredytów mieszkaniowych denominowanych w CHF, przypominamy, że nadzór bankowy od 2004 r. publicznie ostrzegał przed ryzykiem.
Skrócony opis metod służących ocenie nadzorczej przy identyfikacji innych instytucji o znaczeniu systemowym.

Rada Ekspertów Spółdzielczych

Kwestie obciążeń banków spółdzielczych, wynikających między innymi ze nowelizowanej ustawy o BFG i restrukturyzacji oraz wprowadzenia systemu IPS , poszukiwania przez banki nowych źródeł przychodów i potencjału do rozwoju, relacji pomiędzy Bankami Zrzeszającymi a IPS oraz zapobiegania kryzysom w sektorze i lustracji były przedmiotem lutowego spotkania Rady Ekspertów Spółdzielczych

ZBP - informacje, ekspertyzy

Kultura ryzyka a wiedza i umiejętności menedżerów bankowych
Ustawa nie powinna doprowadzać do uprzywilejowania kredytobiorców walutowych względem złotowych

Z innej beczki

Samolot z Polski wylądował niewiele po 12.00 po krótkim, 40 minutowym locie. Odstał potem swoje i przekołował na lotnisku, bowiem zepsuł się znienacka rękaw przy Gate. Nie ma łatwo, Wschód to Wschód, zawsze coś się tu popsuje i coś nie zadziała. Taka już widać jego natura i przyrodzona uroda.
Około 130 milionów ludzi na świecie, cierpiących z powodu skrajnego ubóstwa, klęsk żywiołowych lub wojen, potrzebuje pomocy, aby przeżyć.

BlueNet dla sektora BS

Dziś znak # kojarzy nam się przede wszystkim z serwisem Twitter, jednym z największych serwisów społecznościowych w Internecie, który swą popularność zawdzięcza udostępnieniu szerokiej społeczności internetowej usługi mikroblogowania. Twitter umożliwia tzw. tagowanie czyli umieszczenie znaku kratki (#)
Wielkimi krokami zbliża się koniec wakacji. To znak, że w najbliższym czasie rozpoczną się plany związane z nowym rokiem. Nie będzie to jeszcze okres podsumowań, ale z pewnością czas intensywnych prac nad planowaniem inwestycji na przyszły rok.

Artykuły nie tylko dla informatyków

Niebezpiecznik pisze o wycieku danych milionów Polaków. Sprawę wykryło Ministerstwo Cyfryzacji
W zasadzie każdy, kto oferuje swoje produkty lub usługi za pośrednictwem Internetu lub jest w posiadaniu cennych danych, może być narażony na atak hakerów. Banki są szczególnie „wrażliwym” ich celem, gdyż przechowują zarówno pieniądze (również w postaci elektronicznej), jak i liczne dane

Fotoreportaże

Chwila przerwy, chwila wakacyjnego oddechu czyli kolejny fascynujący fotoreportaż Czesławy Kosturek z niezwykłej podróży. Krok po kroku po Makaronezji. Widoki, kolory, emocje, smaki. Świetne opisy, zwyczaje, odczucia - specjalnie dla czytelników Bs.net.

Puls Parkietu - rynek akcji

Opracowanie z dnia - 26.08.2016 Informacje dnia P.A.NOVA Wyniki za 2Q’16. Spółka w 2Q’16 uzyskała zysk netto 8,6 mln PLN (+77% r/r), zysk z działalności operacyjnej wyniósł 14,8 mln PLN (+70% r/r), a przychody 40,4 mln PLN (-0,2% r/r). Dobry wynik netto spółki był wynikiem 2 czynników. Spółka zmieniła strukturę zysków generując więcej przychodu z...

Linki

Alfabetyczny wykaz linków do stron internetowych wszystkich banków spółdzielczych

Prawo

Europejski Urząd Nadzoru Bankowego (EBA) podjął decyzję o dokonaniu rewizji swoich wytycznych z 2009 r. dotyczących regulacji tzw. dużych ekspozycji. Chodzi o maksymalne wolumeny ekspozycji,
Rozporządzenie Ministra Finansów w sprawie szczegółowych warunków dokonywania podziału obciążeń przez akcjonariuszy i wierzycieli podporządkowanych z tytułu zawarcia przez instytucję umowy gwarancji ostrożnościowej.

Parlament Europejski

Do końca roku PE będzie pracował nad wieloma sprawami - od kryzysu migracyjnego po wspólny rynek cyfrowy
To jest początek nowej Europy – uznali zgodnie przywódcy Francji, Niemiec i Włoch, którzy wczoraj spotkali się na małej wyspie Ventotene położonej na Morzu Śródziemnym. Tematem rozmów Francois Hollande`a, Angeli Merkel i Matteo Renziego była przyszłość UE po Brexicie.

Konferencje / Szkolenia

Konferencja odbędzie się 12.X.2016 w SoundGarden Hotel w Warszawie.

Razem z Asseco

Od 16 sierpnia 2016 r. Kujawski Bank Spółdzielczy w Aleksandrowie Kujawskim dołączył do grona Banków Spółdzielczych użytkujących system def3000.
Rozwój krajów afrykańskich wymaga od nich intensywnej informatyzacji. Jest to szansa dla dostawców IT, którzy mogą rozwijać swoją działalność w tej części świata. Grupa Asseco zorganizowała w Angoli warsztaty dla blisko 80 przedstawicieli sektora energetycznego i administracji publicznej

Analizy, raporty, projekty ustaw

Bilans obecności Polski w UE, dane i statystyki