Internetowy Serwis Bankowości Spółdzielczej

Aktualności

Mimo prób reanimacji systemu, aktywacja kont za pomocą przelewu może trafić na śmietnik historii. Opracowana przez KIR i ZBP baza rachunków będzie niekompletna, bo największe banki nie zamierzają przystępować do systemu
Wartość udzielonych przez banki kredytów konsumpcyjnych ogółem w czerwcu 2016 r. wzrosła mdm o 1.475,5 mln zł i wyniosła 159.355,5 mln zł – podał NBP.
Wartość udzielonych przez banki kredytów na nieruchomości dla gospodarstw domowych ogółem w czerwcu 2016 r. wzrosła w porównaniu z poprzednim miesiącem o 4.261,9 mln zł i wyniosła 394.676,2 mln zł – podał NBP.
Stopa bezrobocia w czerwcu wyniosła 8,8 proc. wobec 9,1 proc. w maju – podał w poniedziałek GUS. Liczba bezrobotnych zarejestrowanych w urzędach pracy wyniosła 1.392,5 tys. wobec 1.456,9 tys. osób przed miesiącem.
Ponad 3 mld zł dochodów z tytułu podatku bankowego spodziewa się na koniec roku wiceszef MF Wiesław Janczyk.
W sondażu IBRIS dla "Super Expressu" aż 85,7 proc. badanych uznała, że premier Beata Szydło nie powinna dostawać podwyżki. Zdaniem badanych, podwyżki nie należą się też wicepremierom
Rząd Niemiec przestrzegł przed podejrzewaniem wszystkich uchodźców o terroryzm. Zastępczyni rzecznika rządu Ulrike Demmer oświadczyła, że zagrożenie terroryzmem wśród uchodźców nie jest ani większe, ani mniejsze niż w innych grupach społecznych.

Analitycy Banku BPS S.A.

Obecnie, w warunkach stabilizacji ratingu, nasza waluta ma szansę na odrobienie części strat, szczególnie, jeśli na najbliższym posiedzeniu decyzyjnym Rady Europejskiego Banku Centralnego (czwartek, 21 lipca br.) zostanie utrzymana dotychczasowa, wyjątkowo łagodna polityka pieniężna w strefie euro. A szanse na to są duże.
  • I kw. 2016 r. był pierwszym pełnym kwartałem sprawozdawczym instytucjonalnych systemów ochrony, co pozwala na sformułowanie pierwszych spostrzeżeń. Liczba uczestników systemów ochrony ciągle rośnie. Spośród 560 banków spółdzielczych 440 banków na koniec marca 2016 było uczestnikami IPS
  • Charakterystyczne jest niestety dla "dobrej zmiany", że obowiązujące prawo ma ona w niepoważaniu, czego przykładem jest cała ta sprawa. Wydaje się, że to już walka na śmierć i życie, z pominięciem wszelkich reguł, walka personalna, chęć oskarżenia i odwet za SKOK oraz walka o stanowiska w UKNF.
  • Dziś grupy hakerskie to zespoły ludzi, które w ściśle określonym celu, atakują instytucje, banki, a nawet uderzają w newralgiczne dla państw ośrodki. Pozostaje pytanie czy taką, mówiąc trochę żartobliwie, „grupą docelową” mogą być banki spółdzielcze. Odpowiedź nasuwa się sama.
  • W dniu 16 lipca 2016 roku w Lipce odbyła się Gala Jubileuszowa z okazji 65 – lecia powstania Banku Spółdzielczego w Lipce. Był to jednocześnie uroczysty finał wszystkich przedsięwzięć jubileuszowych banku, które miały miejsce w ostatnim roku.
  • Obecnie, w warunkach stabilizacji ratingu, nasza waluta ma szansę na odrobienie części strat, szczególnie, jeśli na najbliższym posiedzeniu decyzyjnym Rady Europejskiego Banku Centralnego (czwartek, 21 lipca br.) zostanie utrzymana dotychczasowa, wyjątkowo łagodna polityka pieniężna w strefie euro. A szanse na to są duże.
  • Coraz więcej jest banków spółdzielczych dobrze zarządzanych i prawidłowo kontrolowanych przez rady nadzorcze. Ale są też przypadki, że niektóre banki spółdzielcze chciałyby prowadzić działalność jak banki komercyjne, odchodząc od zasad spółdzielczych. Na szczęście jest ich coraz mniej - mówi Wojciech Kwaśniak, zastępca przewodniczącego KNF
  • Dobre wyniki i stabilna sytuacja Banku BPS S.A. w 2015 roku i pierwszej połowie 2016 roku. Zarząd z wysokim poparciem akcjonariuszy w głosowaniach nad absolutorium. Bank poprawił wszystkie wskaźniki i wygenerował zysk.
  • Uroczystość, jak co roku, jest okazją do rozstrzygnięcia konkursu i wręczenia statuetek "Oskar Spółdzielczości Polskiej", "Menedżer Spółdzielca", "Prymus" oraz Złotego Laura Spółdzielczości za działalność społeczno-kulturalną.
  • Zdjęcia w dzisiejszych czasach nic nie kosztują i wymagają minimalnych przygotowań. W epoce Instagramu i selfie łatwo jest zapomnieć, że początki fotografii były znacznie bardziej skomplikowane. Zdjęcia wykonywano rzadko, gdyż były kosztowne i wymagały sporo cierpliwości. Bywały dziwne...

Aktualności zrzeszeń

I kw. 2016 r. był pierwszym pełnym kwartałem sprawozdawczym instytucjonalnych systemów ochrony, co pozwala na sformułowanie pierwszych spostrzeżeń. Liczba uczestników systemów ochrony ciągle rośnie. Spośród 560 banków spółdzielczych 440 banków na koniec marca 2016 było uczestnikami IPS
Zarząd Krajowej Rady Izb Rolniczych wystąpił do Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi o wydłużenie okresu spłaty należności za nieruchomości rolne nabyte w latach 2013-2015 w ramach pierwszeństwa w nabyciu.
Do konsultacji międzyresortowych i społecznych został skierowany projekt rozporządzenia Rady Ministrów zmieniającego rozporządzenie w sprawie szczegółowego zakresu i sposobów realizacji niektórych zadań Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.
Newseri rozmawia z Adamem Skowrońskim, prezesem Systemu Ochrony Instytucjonalnej W Spółdzielczej Grupie Bankowej na temat konieczności zaciesnienia współpracy między bankami spółdzielczymi.

Aktualności banków spółdzielczych

Z dniem 15.07.2016 roku Bank Spółdzielczy w Lubartowie uruchomił system nowej bankowości internetowej dla klientów indywidualnych (CBP).
23 lipca 2016 roku w Szczyrku na Placu św. Jakuba odbył się VII BIEG PO SERCE ZBÓJA SZCZYRKA. Tegoroczna edycja dedykowana była Światowym Dniom Młodzieży. Jednym ze sponsorów był Etno Bank Spółdzielczy.
Krakowski Bank Spółdzielczy uprzejmie informuje, że od dnia 01.07.2016 r. funkcjonalność usługi bankowości internetowej KBS24 została rozszerzona o możliwość realizacji szybkich przelewów w systemie płatności BlueCash, przelewów w systemie Sorbnet2 oraz możliwość zarządzania przez Użytkownika limitami kart debetowych.
Wspierana przez przez ESBANK Bank Spółdzielczy młodzieżowa mistrzyni Europy w podnoszeniu ciężarów – Sylwia Oleśkiewicz – z kolejnymi medalami. Do listy sukcesów właśnie dopisała zwycięstwo w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży oraz brąz na Mistrzostwach Polski Seniorów.

BS.NET newsletter

Bądź na bieżąco!

Subscribe to Kanał informacyjny BS.NET newsletter

Rankingi, wyniki finansowe sektora

NBP - czerwiec 2016 r.
Sytuacja w sektorze bankowym. Informacja miesięczna. Maj 2016

Rekomendacje i informacje KNF

Sytuacja sektora bankowego w I kwartale 2016 r. pozostawała stabilna, czemu sprzyjało utrzymujące się ożywienie gospodarki oraz środowisko rekordowo niskich stóp procentowych. Zagrożeniem jest Brexit
Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) z dniem 22 lipca 2016 r. zawiesiła działalność Spółdzielczej Kasy Oszczędnościowo – Kredytowej „Skarbiec” w Piekarach Śląskich (SKOK „Skarbiec”).
KNF jednogłośnie nałożyła na 14 biur usług płatniczych kary pieniężne w wysokości po 900 złotych na 9 biur i 500 złotych na 5 biur za naruszenie obowiązków określonych w ustawie o usługach płatniczych

Rada Ekspertów Spółdzielczych

Kwestie obciążeń banków spółdzielczych, wynikających między innymi ze nowelizowanej ustawy o BFG i restrukturyzacji oraz wprowadzenia systemu IPS , poszukiwania przez banki nowych źródeł przychodów i potencjału do rozwoju, relacji pomiędzy Bankami Zrzeszającymi a IPS oraz zapobiegania kryzysom w sektorze i lustracji były przedmiotem lutowego spotkania Rady Ekspertów Spółdzielczych
W dniu 29 lutego w siedzibie Krajowej Rady Spółdzielczej odbyła się kolejna debata Rady Ekspertów Spółdzielczych.

ZBP - informacje, ekspertyzy

4 lipca br. w warszawskiej siedzibie Naukowej i Akademickiej Sieci Komputerowej odbyło się oficjalne otwarcie Narodowego Centrum Bezpieczeństwa.
W czerwcowym pomiarze Monitora Bankowego, główny indeks badania - wskaźnik Pengab, obniżył swoją wartość do poziomu 18.2 pkt (spadek o -4,7 pp.). Zarówno ocena bieżąca jaki i prognozy bankowców w połowie 2016 roku notują spadki.

Z innej beczki

Kształciła mnie matka na historii świadka. - Byliśmy innym społeczeństwem, ale coś się z nami stało...Daliśmy się na siebie naszczuć.
Według jednego z inżynierów pracujących przy budowie systemu PESEL, informatycy podczas tworzenia systemu odkryli i wynaleźli coś na kształt dzisiejszej sieci z zestawem protokołów TCP/IP

BlueNet dla sektora BS

Dziś grupy hakerskie to zespoły ludzi, które w ściśle określonym celu, atakują instytucje, banki, a nawet uderzają w newralgiczne dla państw ośrodki. Pozostaje pytanie czy taką, mówiąc trochę żartobliwie, „grupą docelową” mogą być banki spółdzielcze. Odpowiedź nasuwa się sama.
Dzisiejszy artykuł dotyczący procesu Zarządzania Jakością Danych poświęcimy zagadnieniu „Bieżące monitorowanie jakości danych”. To ostatni ale i najważniejszy element w całym procesie zarządzania jakością danych

Artykuły nie tylko dla informatyków

09 lipca 2016 InterRisk zorganizował Webinarium na temat Bank Skutecznym Multiagentem, w spotkaniu uczestniczyło blisko 300 osób, zainteresowanych oferowaniem ubezpieczeń MSP poprzez Banki.
Jak podaje czołowe pismo motoryzacyjne - Motor, w rankingu ubezpieczycieli z najmniejszą liczbą skarg na polisy komunikacyjne - Concordia Ubezpieczenia zajęła drugie miejsce.

Fotoreportaże

W ramach obchodów Święta Spółdzielczości Bankowej, Bank po raz kolejny włączył się jako sponsor strategiczny w organizowany Bieg Górski „Limanowa Forrest”. Imprezie towarzyszyła również akcja charytatywna. Działo się w Limanowej!

Puls Parkietu - rynek akcji

Informujemy, że od dnia 20 lipca 2016 r. Bank BPS S.A. za pośrednictwem wskazanych 14 Oddziałów pośredniczy w świadczeniu usług maklerskich jako agent firmy inwestycyjnej Domu Maklerskiego Banku BPS S.A. (dalej DM). Bank BPS S.A. został wpisany przez Komisję Nadzoru Finansowego do rejestru agentów firm inwestycyjnych (dalej AFI) w dniu 5 lipca...

Linki

Alfabetyczny wykaz linków do stron internetowych wszystkich banków spółdzielczych

Prawo

Charakterystyczne jest niestety dla "dobrej zmiany", że obowiązujące prawo ma ona w niepoważaniu, czego przykładem jest cała ta sprawa. Wydaje się, że to już walka na śmierć i życie, z pominięciem wszelkich reguł, walka personalna, chęć oskarżenia i odwet za SKOK oraz walka o stanowiska w UKNF.
Senator Bierecki będzie reprezentował senatorów PIS w sprawie uchwały dotyczącej działań KNF.

Parlament Europejski

Turcja jest państwem, które najdłużej w historii Unii Europejskiej usiłuje do niej przystąpić. Jednak popuczowe zmiany sprawiły, że perspektywa członkostwa w UE oddala się od Ankary. W nocy z 15 na 16 lipca w Turcji doszło do próby zamachu stanu. Część armii i sił powietrznych usiłowała przejąć kontrolę nad najważniejszym punktami w Istambule i...
Informacja dla Sejmu i Senatu Rzeczypospolitej Polskiej o udziale Rzeczypospolitej Polskiej w pracach Unii Europejskiej w okresie styczeń- czerwiec 2016 r.

Konferencje / Szkolenia

Tajemnica bankowa, ubezpieczeniowa i SKOK po zmianach z 2015 r. i po reformie z 2016 r.

Razem z Asseco

W bieżącym miesiącu zakończyła się akcja #KontoJakChcesz promująca nowoczesne produkty oparte na innowacyjnym rozwiązaniu bankowości elektronicznej.
Nowe konsorcjum branżowe wprowadza otwarte standardy dla mobilnych podpisów elektronicznych.

Analizy, raporty, projekty ustaw

Polski rynek nieruchomości Raport Metrohouse i Expandera lipiec 2016 Pobierz cały Raport Jak wynika z najnowszego raportu Metrohouse i Expandera, wyczerpanie się puli środków w programie MdM miało znaczący wpływ na rynek nieruchomości w czerwcu. Osoby zainteresowane skorzystaniem z preferencyjnego...