Internetowy Serwis Bankowości Spółdzielczej

Aktualności

Banki inwestycyjne zaczynają poważnie traktować przesłanki ze Szkocji, według których nie godzi się ona z wynikami referendum dotyczącego wyjścia Wielkiej Brytanii z UE.
Jak podaje Wirtualna Polska, Cyfrowy Polsat zwraca pieniądze za złej jakości transmisje meczów Euro 2016 w Ipli.
Anna Zalewska, minister edukacji zapowiada reorganizację edukacji, trudniejsza matura, likwidacja gimnazjów i 8 letnia szkoła powszechna.
Jak oszacowano, deficyt budżetowy Rosji w pierwszym półroczu 2016 roku wyniósł 4,3 proc. PKB
Wskaźnik oczekiwań inflacyjnych konsumentów w Polsce w czerwcu wzrósł do plus 1,8 pkt. z minus 0,3 pkt. w maju – wynika z opublikowanych w środę danych Dyrekcji Generalnej ds. Gospodarczych i Finansowych (DG EcFin) Komisji Europejskiej
W środę rano przywódcy 27 państw Unii Europejskiej spotkali się w Brukseli.W obradach nie uczestniczy już David Cameron.
Wskaźnik nastrojów w polskiej gospodarce (Economic Sentiment Indicator – ESI) w czerwcu wyniósł 99,7 wobec 99,8 pkt. w maju – wynika z opublikowanych w środę danych Dyrekcji Generalnej ds. Gospodarczych i Finansowych (DG EcFin) Komisji Europejskiej.

Analitycy Banku BPS S.A.

Analitycy Banku BPS prognozują, że tym razem Polska wyjdzie z grupy. Robią to porównując dane gospodarcze 24 krajów biorących udział w rozgrywkach : PKB, inflację, stopę bezrobocia i bilans obrotów bieżących
  • W marcu 2016 przedstawiciele Międzynarodowego Związku Spółdzielni i Komisji Europejskiej podpisali umowę ramową o partnerstwie w globalnym programie rozwoju. Będzie promocja spółdzielczości w Europie
  • Przyznajcie się. To wy go wpuściliście… Kevin ma trzynaście lat i wielki problem, bo brat wciąż mu podbiera pieniądze ze skarbonki. Przez kilkanaście stron komiksu chłopiec uczy się świata bankowości i bankowości elektronicznej notując różne przypadki i wpadki
  • Nikt nie przewidział, że nadchodzi apokalipsa. Nadeszła 1 i za chwilę 17 września 1939 roku likwidując polską państwowość. Zaczęły się trwające ponad pięć lat straszne czasy mroku, po których już nic nie było takie samo. Co się wówczas działo ze spółdzielczymi finansowymi instytucjami? Jak potoczyły się ich losy?
  • W drugiej edycji rankingu Indeks Patriotyzmu Polskiego Biznesu, przygotowanego przez Fundację Patriotyzmu Gospodarczego oraz dziennik "Rzeczpospolita", Bank Spółdzielczy w Brodnicy uznany został najbardziej patriotyczną wśród instytucji finansowych w Polsce
  • Pytamy Prezesa Banku BPS Zdzisława Kupczyka: sektor kończy dostosowywanie się do zmienionych przez CRDIV/CRR warunków funkcjonowania. Teraz najważniejsza będzie współpraca i strategia w ramach IPS, aby zwiększyć konkurencyjność banków spółdzielczych. Jaką drogę Pan by wskazał?
  • Szyfrowanie to nic innego jak zabezpieczanie transmisji danych tak, aby nie dało się ich ujawnić poza stronami do tego uprawnionymi. Mechanizmy ochrony kryptograficznej gwarantują integralność przesyłanych danych oraz potwierdzają, że strony komunikujące się ze sobą, są tymi, za które się podają.
  • 21 czerwca br. w Warszawie odbyło się doroczne Walne Zgromadzenie Członków Krajowego Związku Banków Spółdzielczych.N a stanowisko Prezesa KZBS zgłoszono kandydaturę, Pani Krystyny Majerczyk – Żabówka. Wniosek ten jednomyślnie poparli wszyscy uczestniczący w obradach
  • Nie sądzę aby ktoś „czyhał” na bankowość spółdzielczą, o ile ona sama na siebie nie ukręci „bata”. A tym przysłowiowym batem może być przede wszystkim brak wystarczającej wiedzy o procesach zachodzących w świecie i w ramach krajowych rozwiązań prawnych, uleganie bezrefleksyjnym emocjom
  • 110 lat istnieje Bank Spółdzielczy w Wojsławicach. W dniu 10 czerwca świętował swój jubileusz w połączeniu z Zebraniem Przedstawicieli. Była ciepła, rodzinna atmosfera

Aktualności zrzeszeń

Na łamach „Rzeczpospolitej” wielka debata o bankach spółdzielczych i wyzwaniach, jakie przed nimi stoją, związanych z nowymi regulacjami.
W dniu 27 czerwca 2016 roku odbyło się Zwyczajne Walne Zgromadzenie Spółdzielni Systemu Ochrony Zrzeszenia BPS, będącego jednocześnie Zgromadzeniem Uczestników Systemu Ochrony Zrzeszenia BPS.
W dniu 27 czerwca 2016 roku odbyło się Zgromadzenie Prezesów Banków Spółdzielczych zrzeszonych z Bankiem BPS S.A
Spółdzielczy System Ochrony w Poznaniu poszukuje doświadczonej i dyspozycyjnej osoby na stanowisku analityka. Praca w Warszawie.

Aktualności banków spółdzielczych

Niewykluczone, że jeszcze w tym roku zostanie powołane trzecie zrzeszenie banków spółdzielczych i to wbrew zaleceniom nadzoru.
W sobotę 25 czerwca odbył się II Rodzinny Rajd Rowerowy z Bankiem Spółdzielczym w Jastrzębiu Zdroju.
ORLEN XXI Mistrzostwa Polski Old Boy’ów w Piłce Siatkowej im. Wojciecha Zielińskiego
11.czerwca 2016 roku odbyło się Zebranie Przedstawicieli Banku Spółdzielczego w Prudniku zamykające rok 2015,

BS.NET newsletter

Bądź na bieżąco!

Subscribe to Kanał informacyjny BS.NET newsletter

Rankingi, wyniki finansowe sektora

Informacja miesięczna. Kwiecień 2016
W I kwartale 2016 r. wynik finansowy netto sektora bankowego 1 wyniósł 3,5 mld zł, o 15,7% mniej niż w analogicznym okresie poprzedniego roku. Suma bilansowa wzrosła w skali roku o 3,9% i wyniosła 1627,3 mld zł. Wartość kredytów dla sektora niefinansowego zwiększyła się o 5,7%, do 969,2 mld zł, a depozytów o 9,3%, do 932,9 mld zł. Wybrane...

Rekomendacje i informacje KNF

Współpraca będzie dotyczyć działań Prezesa UOKiK wynikających ze znowelizowanej ustawy o ochronie konkurencji i konsumentów. W szczególności „tajemniczego klienta” – czyli czynności zmierzających do zakupu towaru w celu uzyskania informacji stanowiących dowód w sprawie.
KNF jednogłośnie wydała rekomendacje dla zakładów ubezpieczeń
Znaczące usprawnienie funkcjonowania systemu emerytalnego może nastąpić po wprowadzeniu kompleksowych zmian

Rada Ekspertów Spółdzielczych

Kwestie obciążeń banków spółdzielczych, wynikających między innymi ze nowelizowanej ustawy o BFG i restrukturyzacji oraz wprowadzenia systemu IPS , poszukiwania przez banki nowych źródeł przychodów i potencjału do rozwoju, relacji pomiędzy Bankami Zrzeszającymi a IPS oraz zapobiegania kryzysom w sektorze i lustracji były przedmiotem lutowego spotkania Rady Ekspertów Spółdzielczych
W dniu 29 lutego w siedzibie Krajowej Rady Spółdzielczej odbyła się kolejna debata Rady Ekspertów Spółdzielczych.

ZBP - informacje, ekspertyzy

ZBP odnosi się do Analizy Prawnej dotyczącej kredytów zaciągniętych we frankach szwajcarskich
Trwa V edycja Horyzontów. Jak będzie wyglądać rynek finansowy za dwa, pięć czy też dziesięć lat? Czy bankowość definitywnie przeniesie się na ekrany smartfonów i tabletów?

Z innej beczki

Nikt nie przewidział, że nadchodzi apokalipsa. Nadeszła 1 i za chwilę 17 września 1939 roku likwidując polską państwowość. Zaczęły się trwające ponad pięć lat straszne czasy mroku, po których już nic nie było takie samo. Co się wówczas działo ze spółdzielczymi finansowymi instytucjami? Jak potoczyły się ich losy?
Gwiazdki Michelin oznaczają prestiż, nagrodę, którą cieszyć się mogą wybrańcy. Od 1926 roku są symbolem wykwintnej sztuki restauratorskiej.

BlueNet dla sektora BS

Szyfrowanie to nic innego jak zabezpieczanie transmisji danych tak, aby nie dało się ich ujawnić poza stronami do tego uprawnionymi. Mechanizmy ochrony kryptograficznej gwarantują integralność przesyłanych danych oraz potwierdzają, że strony komunikujące się ze sobą, są tymi, za które się podają.
Testy penetracyjne bo o nich dzisiaj mowa, są często niedoceniane, a stanowią istotny aspekt przy weryfikacji zabezpieczeń infrastruktury IT. Testy te są formą kontrolowanych ataków na urządzenia infrastruktury IT.

Artykuły nie tylko dla informatyków

W ostatnich dniach pojawiły się informację o wykorzystaniu wizerunku statystyki publicznej do rozpowszechnienia wiadomości zawierających oprogramowanie złośliwe – typu malware.
Unia Europejska potrzebuje stabilności w instytucjonalnej konstrukcji nadzoru finansowego. Jej działania powinny teraz skupić się na dokończeniu unii bankowej oraz realizacji projektu unii rynków kapitałowych

Fotoreportaże

Wspaniałe szczyty górskie, słoneczne plaże, zachwycająca architektura królewskich miast i gorące piaski Sahary – wszystko to czeka na nas w Maroku, malowniczym kraju północnozachodniej Afryki, oficjalnie nazywanym – Królestwem Maroka.

Puls Parkietu - rynek akcji

Opracowanie z dnia - 28.06.2016 Informacje dnia Wielka Brytania, USA Agencje S&P i Fitch tną rating Wielkiej Brytanii. W reakcji na Brexit, w poniedziałek agencje Standard&Poor’s i Fitch poinformowały o obcięciu oceny wiarygodności kredytowej Wielkiej Brytanii. Agencja S&P obniżyła rating z oceny AAA do AA, natomiast agencja Fitch...

Linki

Alfabetyczny wykaz linków do stron internetowych wszystkich banków spółdzielczych

Prawo

Projekt ustawy o spółdzielniach rolników opracowany prze resort rolnictwa
Projekt nadaje nowe uprawnienia KNF

Parlament Europejski

"Podczas gdy niektóre państwa członkowskie mogą postanowić, iż będą integrować się wolniej lub w mniejszym zakresie, trzon UE musi zostać wzmocniony, a rozwiązań wybiórczych należy unikać", czytamy w rezolucji.
Konsekwencje czwartkowego referendum w Wielkiej Brytanii, polityka migracyjna, relacje UE – NATO oraz polityka gospodarcza - to tematy rozpoczynającego się dziś w Brukseli dwudniowego szczytu UE.

Konferencje / Szkolenia

Jak się przygotować, jak zabezpieczyć, kto jest kim czyli czym się różni urząd skarbowy od urzędu kontroli skarbowej

Razem z Asseco

Asseco było partnerem generalnym 3. edycji Forum Strategii Bankowych, które odbyło się 20 czerwca w Warszawie, w ramach projektu Horyzonty Bankowości.
Asseco zostało wyróżnione przez działający przy Komisji Europejskiej – Europejski Komitet Ekonomiczno-Społeczny oraz Business Centre Club za swoje rozwiązanie Asseco CBP (Customer Banking Platform).

Analizy, raporty, projekty ustaw

Badanie barier związanych z ubankowieniem wśród osób młodych w Polsce- opracowanie NBP