Internetowy Serwis Bankowości Spółdzielczej

Aktualności

Kanclerz Niemiec Angela Merkel, prezydent Francji Francois Hollande oraz premier Włoch Matteo Renzi uzgodnili w poniedziałek w Berlinie, że nie będzie żadnych formalnych ani nieformalnych rozmów z Wielką Brytanią, zanim kraj ten nie uruchomi art. 50 traktatu UE.
Na najbliższym Komitecie Stałym Rady Ministrów zostanie przyjęte rządowe stanowisko w sprawie prezydenckiego projektu ustawy obniżającej wiek emerytalny
Dalsze obniżanie stóp procentowych nie spowoduje wzrostu inwestycji i nie pobudzi gospodarki – uważa członek RPP Łukasz Hardt.
Fitch obniżył rating Wielkiej Brytanii z poziomu AA+ do AA, z perspektywą negatywną – co oznacza, że niewykluczona jest dalsza degradacja.
Agencja ratingowa S&P w poniedziałek obniżyła notę Wielkiej Brytanii z najwyższej AAA do AA, nie wykluczając dalszych obniżek na skutek referendum, w którym Brytyjczycy zagłosowali za wystąpieniem z Unii Europejskiej.
Jarosław Kaczyński już wie, kto jest winny w sprawie Brexitu. Oczywiście winny jest Donald Tusk.
Rezygnację złożyła komendant Centralnego Biura Śledczego Policji Renata Skawińska. Była pierwszą w historii kobietą kierującą CBŚP.

Analitycy Banku BPS S.A.

Analitycy Banku BPS prognozują, że tym razem Polska wyjdzie z grupy. Robią to porównując dane gospodarcze 24 krajów biorących udział w rozgrywkach : PKB, inflację, stopę bezrobocia i bilans obrotów bieżących
  • Przyznajcie się. To wy go wpuściliście… Kevin ma trzynaście lat i wielki problem, bo brat wciąż mu podbiera pieniądze ze skarbonki. Przez kilkanaście stron komiksu chłopiec uczy się świata bankowości i bankowości elektronicznej notując różne przypadki i wpadki
  • Nikt nie przewidział, że nadchodzi apokalipsa. Nadeszła 1 i za chwilę 17 września 1939 roku likwidując polską państwowość. Zaczęły się trwające ponad pięć lat straszne czasy mroku, po których już nic nie było takie samo. Co się wówczas działo ze spółdzielczymi finansowymi instytucjami? Jak potoczyły się ich losy?
  • W drugiej edycji rankingu Indeks Patriotyzmu Polskiego Biznesu, przygotowanego przez Fundację Patriotyzmu Gospodarczego oraz dziennik "Rzeczpospolita", Bank Spółdzielczy w Brodnicy uznany został najbardziej patriotyczną wśród instytucji finansowych w Polsce
  • Pytamy Prezesa Banku BPS Zdzisława Kupczyka: sektor kończy dostosowywanie się do zmienionych przez CRDIV/CRR warunków funkcjonowania. Teraz najważniejsza będzie współpraca i strategia w ramach IPS, aby zwiększyć konkurencyjność banków spółdzielczych. Jaką drogę Pan by wskazał?
  • Szyfrowanie to nic innego jak zabezpieczanie transmisji danych tak, aby nie dało się ich ujawnić poza stronami do tego uprawnionymi. Mechanizmy ochrony kryptograficznej gwarantują integralność przesyłanych danych oraz potwierdzają, że strony komunikujące się ze sobą, są tymi, za które się podają.
  • 21 czerwca br. w Warszawie odbyło się doroczne Walne Zgromadzenie Członków Krajowego Związku Banków Spółdzielczych.N a stanowisko Prezesa KZBS zgłoszono kandydaturę, Pani Krystyny Majerczyk – Żabówka. Wniosek ten jednomyślnie poparli wszyscy uczestniczący w obradach
  • Nie sądzę aby ktoś „czyhał” na bankowość spółdzielczą, o ile ona sama na siebie nie ukręci „bata”. A tym przysłowiowym batem może być przede wszystkim brak wystarczającej wiedzy o procesach zachodzących w świecie i w ramach krajowych rozwiązań prawnych, uleganie bezrefleksyjnym emocjom
  • 110 lat istnieje Bank Spółdzielczy w Wojsławicach. W dniu 10 czerwca świętował swój jubileusz w połączeniu z Zebraniem Przedstawicieli. Była ciepła, rodzinna atmosfera
  • Banki spółdzielcze 154. urodziny będą świętowały razem z klientami oraz ich rodzinami. W tym Święcie trzeba wziąć udział! Powiadom o nim znajomych i przyjdź razem z nimi do najbliższego banku spółdzielczego.

Aktualności zrzeszeń

Na łamach „Rzeczpospolitej” wielka debata o bankach spółdzielczych i wyzwaniach, jakie przed nimi stoją, związanych z nowymi regulacjami.
W marcu 2016 przedstawiciele Międzynarodowego Sojuszu Spółdzielni i Komisji Europejskiej podpisali umowę ramową o partnerstwie w globalnym programie rozwoju.
Projekt dotyczy wyłączenia z definicji nieruchomości rolnej tych obszarów, których przeznaczenie lub faktyczne wykorzystanie ma charakter inny niż rolny, uregulowania kwestii sumy zabezpieczeń hipotecznych
Kasa Krajowa dostała odpowiedź na petycję złożoną do Parlamentu Europejskiego, która przychyliła się do wniosku SKOK o wyjaśnienie w jasny sposób działań mających na celu osłabienie pozycji kas w Polsce.

Aktualności banków spółdzielczych

Wiele się dzieje w Banku Spółdzielczym w Czarnkowie. Sam nagradza i jest nagradzany, w Święto Bankowości Spółdzielczej rozzielenia pejzaż miasta
Kilkunastoosobowa grupa uczniów Technikum Ekonomicznego Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Chodzieży, wraz z nauczycielami, odwiedziła Filię Banku Spółdzielczego, na chodzieskim Rynku.
Podczas uroczystego zakończenia roku szkolnego laureatom konkursu " Inkubator Szkolnych Biznesów" nagrody wręczyła prezes Banku Spółdzielczego w Jaworze, pani Jowita Martyniak-Lech. Konkurs odbywał się w ramach programu TaalentowiSKO.
W drugiej edycji rankingu Indeks Patriotyzmu Polskiego Biznesu, przygotowanego przez Fundację Patriotyzmu Gospodarczego oraz dziennik "Rzeczpospolita", Bank Spółdzielczy w Brodnicy uznany został najbardziej patriotyczną wśród instytucji finansowych w Polsce

BS.NET newsletter

Bądź na bieżąco!

Subscribe to Kanał informacyjny BS.NET newsletter

Rankingi, wyniki finansowe sektora

Informacja miesięczna. Kwiecień 2016
W I kwartale 2016 r. wynik finansowy netto sektora bankowego 1 wyniósł 3,5 mld zł, o 15,7% mniej niż w analogicznym okresie poprzedniego roku. Suma bilansowa wzrosła w skali roku o 3,9% i wyniosła 1627,3 mld zł. Wartość kredytów dla sektora niefinansowego zwiększyła się o 5,7%, do 969,2 mld zł, a depozytów o 9,3%, do 932,9 mld zł. Wybrane...

Rekomendacje i informacje KNF

Współpraca będzie dotyczyć działań Prezesa UOKiK wynikających ze znowelizowanej ustawy o ochronie konkurencji i konsumentów. W szczególności „tajemniczego klienta” – czyli czynności zmierzających do zakupu towaru w celu uzyskania informacji stanowiących dowód w sprawie.
KNF jednogłośnie wydała rekomendacje dla zakładów ubezpieczeń
Znaczące usprawnienie funkcjonowania systemu emerytalnego może nastąpić po wprowadzeniu kompleksowych zmian

Rada Ekspertów Spółdzielczych

Kwestie obciążeń banków spółdzielczych, wynikających między innymi ze nowelizowanej ustawy o BFG i restrukturyzacji oraz wprowadzenia systemu IPS , poszukiwania przez banki nowych źródeł przychodów i potencjału do rozwoju, relacji pomiędzy Bankami Zrzeszającymi a IPS oraz zapobiegania kryzysom w sektorze i lustracji były przedmiotem lutowego spotkania Rady Ekspertów Spółdzielczych
W dniu 29 lutego w siedzibie Krajowej Rady Spółdzielczej odbyła się kolejna debata Rady Ekspertów Spółdzielczych.

ZBP - informacje, ekspertyzy

ZBP odnosi się do Analizy Prawnej dotyczącej kredytów zaciągniętych we frankach szwajcarskich
Trwa V edycja Horyzontów. Jak będzie wyglądać rynek finansowy za dwa, pięć czy też dziesięć lat? Czy bankowość definitywnie przeniesie się na ekrany smartfonów i tabletów?

Z innej beczki

Nikt nie przewidział, że nadchodzi apokalipsa. Nadeszła 1 i za chwilę 17 września 1939 roku likwidując polską państwowość. Zaczęły się trwające ponad pięć lat straszne czasy mroku, po których już nic nie było takie samo. Co się wówczas działo ze spółdzielczymi finansowymi instytucjami? Jak potoczyły się ich losy?
Gwiazdki Michelin oznaczają prestiż, nagrodę, którą cieszyć się mogą wybrańcy. Od 1926 roku są symbolem wykwintnej sztuki restauratorskiej.

BlueNet dla sektora BS

Szyfrowanie to nic innego jak zabezpieczanie transmisji danych tak, aby nie dało się ich ujawnić poza stronami do tego uprawnionymi. Mechanizmy ochrony kryptograficznej gwarantują integralność przesyłanych danych oraz potwierdzają, że strony komunikujące się ze sobą, są tymi, za które się podają.
Testy penetracyjne bo o nich dzisiaj mowa, są często niedoceniane, a stanowią istotny aspekt przy weryfikacji zabezpieczeń infrastruktury IT. Testy te są formą kontrolowanych ataków na urządzenia infrastruktury IT.

Artykuły nie tylko dla informatyków

W ostatnich dniach pojawiły się informację o wykorzystaniu wizerunku statystyki publicznej do rozpowszechnienia wiadomości zawierających oprogramowanie złośliwe – typu malware.
Unia Europejska potrzebuje stabilności w instytucjonalnej konstrukcji nadzoru finansowego. Jej działania powinny teraz skupić się na dokończeniu unii bankowej oraz realizacji projektu unii rynków kapitałowych

Fotoreportaże

Wspaniałe szczyty górskie, słoneczne plaże, zachwycająca architektura królewskich miast i gorące piaski Sahary – wszystko to czeka na nas w Maroku, malowniczym kraju północnozachodniej Afryki, oficjalnie nazywanym – Królestwem Maroka.

Puls Parkietu - rynek akcji

Opracowanie z dnia - 27.06.2016 Informacje dnia BREXIT, PGG, INTEGER Szkocja może spróbować zablokować Brexit. Szkocja wykorzysta wszelkie środki, by pozostać w Unii Europejskiej, włączając w to potencjalne zablokowanie Brexitu- powiedziała w niedzielę szefowa autonomicznego szkockiego rządu Nicola Sturgeon, gdyż 62% Szkotów było przeciwnych...

Linki

Alfabetyczny wykaz linków do stron internetowych wszystkich banków spółdzielczych

Prawo

Projekt ustawy o spółdzielniach rolników opracowany prze resort rolnictwa
Projekt nadaje nowe uprawnienia KNF

Parlament Europejski

Wszyscy eksperci prawa europejskiego, z którymi rozmawiała PAP, przyznają, że rozpoczęta czwartkowym referendum procedura wychodzenia Wielkiej Brytanii z Unii będzie długa i skomplikowana.
"Jestem dumny z wszystkich, którzy mieli odwagę i tyle ikry, żeby zrobić to, co trzeba. Wybory zostały wygrane" – powiedział lider brytyjskich eurosceptyków Nigel Farage tuż po ogłoszeniu wyników czwartkowego referendum ws. Brexitu.

Konferencje / Szkolenia

Jak się przygotować, jak zabezpieczyć, kto jest kim czyli czym się różni urząd skarbowy od urzędu kontroli skarbowej

Razem z Asseco

Asseco było partnerem generalnym 3. edycji Forum Strategii Bankowych, które odbyło się 20 czerwca w Warszawie, w ramach projektu Horyzonty Bankowości.
Asseco zostało wyróżnione przez działający przy Komisji Europejskiej – Europejski Komitet Ekonomiczno-Społeczny oraz Business Centre Club za swoje rozwiązanie Asseco CBP (Customer Banking Platform).

Analizy, raporty, projekty ustaw

Badanie barier związanych z ubankowieniem wśród osób młodych w Polsce- opracowanie NBP