Internetowy Serwis Bankowości Spółdzielczej

Aktualności

Nie będziemy wprowadzać do polskiego porządku prawnego żadnych zaleceń, które są niezgodne z interesem polskiego państwa i obywateli ani nie opierają się na przesłankach merytorycznych - mówi premier Szydło
36 proc. ankietowanych określiło się jako zwolennicy rządu, przeciwnicy obecnego gabinetu to 32 proc. - wynika z październikowego sondażu CBOS. Z tego, że na czele rządu stoi Beata Szydło, zadowolonych jest 42 proc. badanych, niezadowolonych - 41 proc.
Rodziny, które nie godzą się na ekshumację bliskich, mogą złożyć do sądu zażalenie na decyzję prokuratora - oświadczył w czwartek RPO.
Wacław Berczyński, szef podkomisji smoleńskiej został przewodniczącym rady nadzorczej w Wojskowych Zakładach Lotniczych nr 1 w Łodzi. Są one jednym z podmiotów Polskiej Grupy Zbrojeniowej, w której większościowym udziałowcem jest Skarb Państwa.
Jak podaje radio TOK FM - Jarosław Kaczyński wie, dlaczego w Polsce spadły inwestycje. Przyczyny są polityczne i samorządy wojewódzkie są winne bo słabo inwestują
O sprawie pisze dziś Gazeta Wyborcza. Krystyna Pawłowicz (PiS) skarży się do KRRiT na TVN. Twierdzi, że jest tam zaszczuwana. Sugeruje, by odebrać stacji koncesję. Tylko w tym miesiącu KRRiT dostała 5,5 tys. petycji z podobnym żądaniem.
Milionerka i europosłanka Beata Gosiewska żąda od państwa kolejnych pieniędzy za śmierć męża w katastrofie smoleńskiej. Druga żona Przemysława Gosiewskiego domaga się w sumie 5 milionów złotych

Analitycy Banku BPS S.A.

Na tle bardziej rozwiniętych gospodarek, wskaźnik inflacji w Polsce kształtuje się na niższym poziomie (poniżej zera), jednak także w naszym kraju widoczna jest tendencja wzrostowa (we wrześniu br. wskaźnik CPI w ujęciu rocznym ukształtował się na poziomie minus 0,5 %, tj. najwyżej od grudnia 2015 r.)
  • Lata opadają jak jesienne liście. Nanizują się na nić życia rok za rokiem. I pędzimy tak zajęci codziennością. Ale teraz przystańmy na chwilę i wspomnijmy tych członków bankowości spółdzielczej, którzy ten pęd mają już za sobą. Zapalmy dla nich znicz pamięci. Wspomnijmy dobrze.
  • Bank BPS przygotował dla swoich Klientów promocję, która daje możliwość spłaty na preferencyjnych warunkach zadłużenia z tytułu kredytów obrotowych zaciągniętych w innych Bankach oraz otrzymania dodatkowych środków z przeznaczeniem na bieżącą działalność.
  • . Rentowność kapitału własnego banków spadła w Polsce z 10 proc. w 2014 roku do 6,6 proc. w 2015 roku. W 2017 roku będzie to 3-4 proc. Z kolei w Europie Środkowej rentowność wyniosła 6,7 proc. w stosunku do 4,5 proc. w 2014 roku i w 2018 roku ma osiągnąć wartość 7,8 proc.
  • Bank Polskiej Spółdzielczości S.A. pod nazwą Akademia Banku BPS rozpoczyna cykl wykładów poświęconych bankowości w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego.
  • Na tle bardziej rozwiniętych gospodarek, wskaźnik inflacji w Polsce kształtuje się na niższym poziomie (poniżej zera), jednak także w naszym kraju widoczna jest tendencja wzrostowa (we wrześniu br. wskaźnik CPI w ujęciu rocznym ukształtował się na poziomie minus 0,5 %, tj. najwyżej od grudnia 2015 r.)
  • Gdybyśmy chcieli dosłownie przetłumaczyć słowo „hardening”, to najprostszym tłumaczeniem od razu nam się nasuwającym jest polskie słowo „utwardzanie”. Proponujemy przy tym tłumaczeniu pozostać, bo utwardzanie systemów teleinformatycznych dobrze oddaje znaczenie słowa hardeningu w IT
  • Obecna sytuacja rynkowa nie sprzyja bankom. Utrzymująca się niepewność, a przede wszystkim niskie stopy procentowe, zniechęcają klientów do lokat. Powoduje także wstrzymanie inwestycji, a więc i akcji kredytowej. W jaki sposób przy obecnie niskich stopach procentowych zwiększyć przychody banku?
  • Święty Nepomucen, łąki i pola ochroni przed suszą i powodzią. Mosty uchroni i przeprawy, sprowadzi dobre życie rodzinne i wesprze spowiedników- Taka jest ludowa tradycja. Stąd figurki św. Nepomucena przy mostach, rzekach, skrzyżowaniach dróg, placach i kościołach.
  • Na datę sporządzenia niniejszej analizy, tj. na datę 27.09.2016 r. uczestnikami IPS były 464 spośród 560 działających banków spółdzielczych (267 w Zrzeszeniu BPS i 197 w Zrzeszeniu SGB). Poza IPS funkcjonowało 96 banków spółdzielczych.

Aktualności zrzeszeń

PRNews informuje, że IT Card rozszerzy aplikację HCE o dodatkowe funkcjonalności dla banków z Grupy BPS. Obecnie płatności HCE udostępnia 12 banków Grupy BPS
IT Card w komunikacie z dnia 30 września poinformował o planie połączenia z Planet Casch. Jak wynika z komunikatu planowane jest połączenie się przez przejęcie na podstawie art.492 &1.pkt.1 kodeksu spółek handlowych.
Usługa została stworzona z myślą o obniżeniu wydatków na IT w Bankach Spółdzielczych przy jednoczesnym zachowaniu wysokiej jakości, wydajności i dostępności usług informatycznych oraz zgodności z obowiązującymi zasadami bezpieczeństwa i dyrektywami Komisji Nadzoru Finansowego.
Bank BPS przygotował dla swoich Klientów promocję, która daje możliwość spłaty na preferencyjnych warunkach zadłużenia z tytułu kredytów obrotowych zaciągniętych w innych Bankach oraz otrzymania dodatkowych środków z przeznaczeniem na bieżącą działalność.

Aktualności banków spółdzielczych

Prokuratura i Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego zajmą się niesprawdzonymi plotkami o możliwej upadłości Banku Spółdzielczego w Ciechanowie – ustalili dziennikarze RMF FM.
Banki z Grupy SGB w ramach współpracy z Wielopolską Izbą Rolniczą włączyły się w istotną inicjatywę Wielkopolskiej Izby Rolniczej realizowaną wspólnie z Tygodnikiem Poradnikiem Rolniczym – akcję zapobiegania rozpowszechnianiu się afrykańskiego pomoru świń (ASF).
W dniu 08.10.2016 w Ciechanowie odbyła się VI edycja ogólnopolskiego turnieju Kyokushin Karate o Puchar Prezydenta Ciechanowa. W zawodach udział wzięło około 250 zawodników z 24 klubów
Jak informuje grupa udziałowców i klientów Banku Spółdzielczego w Nadarzynie po długim oczekiwaniu wyszedł do niej Pan Artur Radomski z Biura Zarządu BFG i oświadczył,że grupa została zaproszona na rozmowę w poniedziałek o godzinie 14.00. Za jego pośrednictwem zostało złożone pismo

BS.NET newsletter

Bądź na bieżąco!

Subscribe to Kanał informacyjny BS.NET newsletter

Rankingi, wyniki finansowe sektora

Należności i zobowiązania monetarnych instytucji finansowych i banków – IX '16
Urząd Komisji Nadzoru Finansowego informuje, że dostępne są dane dotyczące sektora bankowego, opracowane na koniec sierpnia 2016 r.

Rekomendacje i informacje KNF

KNF wszczyna postępowanie wyjaśniające w sprawie wywołania paniki wokół PBS w Ciechanowie
Komisja jednogłośnie udzieliła zgody na zawarcie przez Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych BGK SA umowy, o której mowa w art. 45a ust. 1 ustawy o funduszach inwestycyjnych i zarządzaniu alternatywnymi funduszami inwestycyjnymi, w zakresie zarządzania częścią portfela inwestycyjnego PFR Starter

Union Investment

Obecna sytuacja rynkowa nie sprzyja bankom. Utrzymująca się niepewność, a przede wszystkim niskie stopy procentowe, zniechęcają klientów do lokat. Powoduje także wstrzymanie inwestycji, a więc i akcji kredytowej. W jaki sposób przy obecnie niskich stopach procentowych zwiększyć przychody banku?

Rada Ekspertów Spółdzielczych

Rozwój bankowości internetowej w erze szybkich zmian, architektura przyszłości w systemach bankowych, nowości w rozwiązaniach IT

ZBP - informacje, ekspertyzy

W III kwartale 2016 r. do Centralnej Bazy Danych Systemu DOKUMENTY ZASTRZEŻONE trafiło aż 39,1 tys. dowodów osobistych, paszportów i praw jazdy.
Kredyty obrotowe przedsiębiorstw i kredyty mieszkaniowe w największym stopniu zaważyły na wrześniowych zmianach w głównym indeksie koniunktury Pengab.

Z innej beczki

Jako pierwsza jednostka pod polską banderą "Lwów" w swych podróżach odwiedził szereg portów Bałtyku, Morza Północnego, Śródziemnego, Czarnego, oraz Atlantyku, wszędzie robiąc furorę wyglądem swoim i załogi
Zbudowano go w Hamburgu. W 1929 roku kupiło go społeczeństwo Pomorza. 24.X.1945 r. żaglowiec wrócił do Polski po wojennym internowaniu go w Sztokholmie.

BlueNet dla sektora BS

Gdybyśmy chcieli dosłownie przetłumaczyć słowo „hardening”, to najprostszym tłumaczeniem od razu nam się nasuwającym jest polskie słowo „utwardzanie”. Proponujemy przy tym tłumaczeniu pozostać, bo utwardzanie systemów teleinformatycznych dobrze oddaje znaczenie słowa hardeningu w IT
Projektem „Kevin sam w Banku” zachęciliśmy Banki Spółdzielcze do edukacji młodzieży gimnazjalnej w zakresie bezpiecznego korzystania z nowoczesnych usług bankowych

Artykuły nie tylko dla informatyków

Następuje zmiana relacji między polityką a ekonomią. Zamiast działać na rzecz wypracowania ekonomicznego konsensu w sprawie wyjścia z przeciągającego się i powodującego nierówności wzrostu, politycy z krajów rozwiniętych wikłają się w dziwaczne, często toksyczne konflikty.
Komunikat Generalnego Inspektora Informacji Finansowej dla podmiotów prowadzących działalność w zakresie wymiany walut jako instytucji obowiązanych w sprawie stosowania środków bezpieczeństwa finansowego.

Fotoreportaże

Święty Nepomucen, łąki i pola ochroni przed suszą i powodzią. Mosty uchroni i przeprawy, sprowadzi dobre życie rodzinne i wesprze spowiedników- Taka jest ludowa tradycja. Stąd figurki św. Nepomucena przy mostach, rzekach, skrzyżowaniach dróg, placach i kościołach.

Puls Parkietu - rynek akcji

Opracowanie z dnia - 26.10.2016 Informacje dnia PGNiG Wstępne wyniki za 3Q’16: Przychody wyniosły 5,7 mld PLN (-10% r/r), EBITDA osiągnęła 1,07 mld (1,3 mld w 2015 r, -18% r/r). Zysk netto jest prognozowany na poziomie 0,28 mld PLN wobec 0,29 rok wcześniej. Dodatkowo zostały zaktualizowane prognozy dotyczące wydobycia w najbliższych latach...

Linki

Alfabetyczny wykaz linków do stron internetowych wszystkich banków spółdzielczych

Prawo

Pracownika, który w czasie podróży służbowej wyda na wyżywienie więcej niż 30 zł, firma musi opodatkować. Potwierdzają to ostatnio sądy.
„Kancelaria Konsumencka", „Kancelaria Liberty”, „Bądźmy Legalni”, „Legalni z Prawem” rozsyłają masowo maile o odpowiedzialności grożącej za niedopełnienie obowiązku zgłoszenia zbiorów danych do rejestracji

Parlament Europejski

PE przegłosował w środę stanowisko, w którym domaga się cofnięcia wszystkich cięć w projekcie budżetu UE na 2017 r., jakich chcą państwa członkowskie. Podejście to natychmiast odrzuciła Rada UE. Teraz obie instytucje rozpoczną trzytygodniowe negocjacje.
KE przyjęła we wtorek projekt reformy systemu opodatkowania przedsiębiorstw w UE wprowadzający na szczeblu unijnym system wspólnej skonsolidowanej podstawy opodatkowania dla firm. Ma to pomóc w walce z unikaniem podatków.

Konferencje / Szkolenia

Wychodząc naprzeciw potrzebom osób odpowiedzialnych za bezpieczeństwo infrastruktury bankowej zapraszamy do udziału w naszych warsztatach!

Razem z Asseco

Blisko 200 przedstawicieli sektora bankowego, IT oraz mediów spotkało się 11 października w Warszawie podczas kolejnej edycji konferencji Asseco Banking Forum.
Asseco Poland S.A. organizuje kolejną edycję szkoleń poświęconych sprawozdawczości ostrożnościowej.

Analizy, raporty, projekty ustaw

W Sejmie jest nowy projekt regulacji prawa aborcyjnego. Radykalny. Kary za przerwanie ciąży - choć nie dla kobiet - byłyby jeszcze ostrzejsze, a środki antykoncepcyjne dla kobiet nielegalne