Internetowy Serwis Bankowości Spółdzielczej

Aktualności

W sondażu IBRIS dla "Super Expressu" aż 85,7 proc. badanych uznała, że premier Beata Szydło nie powinna dostawać podwyżki. Zdaniem badanych, podwyżki nie należą się też wicepremierom
Rząd Niemiec przestrzegł przed podejrzewaniem wszystkich uchodźców o terroryzm. Zastępczyni rzecznika rządu Ulrike Demmer oświadczyła, że zagrożenie terroryzmem wśród uchodźców nie jest ani większe, ani mniejsze niż w innych grupach społecznych.
Krytycznie o nowej ustawie wypowiedzieli się dziś rzecznik departamentu stanu USA oraz rzecznik KE. KE zapowiada powrót do sprawy.
Czarna seria w Niemczech. Strzelanina w monachijskim centrum handlowym, niedzielny atak w pobliżu Stuttgartu, wybuch w Ansbach
Poniedziałek rozpoczął się zauważalnym wzrostem notowań franka szwajcarskiego. Tuż przed godziną 11-tą płacono za tę walutę 4,0320 złotego. W tym czasie kurs euro do złotego wynosił 4,3624, a USD do PLN 3,9741
UOKiK wydał zastrzeżenia wobec koncentracji polegającej na utworzeniu przez sześć podmiotów wspólnego przedsiębiorcy odpowiedzialnego za budowę i eksploatację gazociągu Nord Stream 2
Nie chcą zamachu stanu ale nie chcą też dyktatury, jaką szykuje im prezydent Erdogan. Nie chcą państwa wyznaniowego, ale laickiej Turcji. N plac Taksim wyszły setki tysięcy ludzi

Analitycy Banku BPS S.A.

Obecnie, w warunkach stabilizacji ratingu, nasza waluta ma szansę na odrobienie części strat, szczególnie, jeśli na najbliższym posiedzeniu decyzyjnym Rady Europejskiego Banku Centralnego (czwartek, 21 lipca br.) zostanie utrzymana dotychczasowa, wyjątkowo łagodna polityka pieniężna w strefie euro. A szanse na to są duże.
  • I kw. 2016 r. był pierwszym pełnym kwartałem sprawozdawczym instytucjonalnych systemów ochrony, co pozwala na sformułowanie pierwszych spostrzeżeń. Liczba uczestników systemów ochrony ciągle rośnie. Spośród 560 banków spółdzielczych 440 banków na koniec marca 2016 było uczestnikami IPS
  • Charakterystyczne jest niestety dla "dobrej zmiany", że obowiązujące prawo ma ona w niepoważaniu, czego przykładem jest cała ta sprawa. Wydaje się, że to już walka na śmierć i życie, z pominięciem wszelkich reguł, walka personalna, chęć oskarżenia i odwet za SKOK oraz walka o stanowiska w UKNF.
  • Dziś grupy hakerskie to zespoły ludzi, które w ściśle określonym celu, atakują instytucje, banki, a nawet uderzają w newralgiczne dla państw ośrodki. Pozostaje pytanie czy taką, mówiąc trochę żartobliwie, „grupą docelową” mogą być banki spółdzielcze. Odpowiedź nasuwa się sama.
  • W dniu 16 lipca 2016 roku w Lipce odbyła się Gala Jubileuszowa z okazji 65 – lecia powstania Banku Spółdzielczego w Lipce. Był to jednocześnie uroczysty finał wszystkich przedsięwzięć jubileuszowych banku, które miały miejsce w ostatnim roku.
  • Obecnie, w warunkach stabilizacji ratingu, nasza waluta ma szansę na odrobienie części strat, szczególnie, jeśli na najbliższym posiedzeniu decyzyjnym Rady Europejskiego Banku Centralnego (czwartek, 21 lipca br.) zostanie utrzymana dotychczasowa, wyjątkowo łagodna polityka pieniężna w strefie euro. A szanse na to są duże.
  • Coraz więcej jest banków spółdzielczych dobrze zarządzanych i prawidłowo kontrolowanych przez rady nadzorcze. Ale są też przypadki, że niektóre banki spółdzielcze chciałyby prowadzić działalność jak banki komercyjne, odchodząc od zasad spółdzielczych. Na szczęście jest ich coraz mniej - mówi Wojciech Kwaśniak, zastępca przewodniczącego KNF
  • Dobre wyniki i stabilna sytuacja Banku BPS S.A. w 2015 roku i pierwszej połowie 2016 roku. Zarząd z wysokim poparciem akcjonariuszy w głosowaniach nad absolutorium. Bank poprawił wszystkie wskaźniki i wygenerował zysk.
  • Uroczystość, jak co roku, jest okazją do rozstrzygnięcia konkursu i wręczenia statuetek "Oskar Spółdzielczości Polskiej", "Menedżer Spółdzielca", "Prymus" oraz Złotego Laura Spółdzielczości za działalność społeczno-kulturalną.
  • Zdjęcia w dzisiejszych czasach nic nie kosztują i wymagają minimalnych przygotowań. W epoce Instagramu i selfie łatwo jest zapomnieć, że początki fotografii były znacznie bardziej skomplikowane. Zdjęcia wykonywano rzadko, gdyż były kosztowne i wymagały sporo cierpliwości. Bywały dziwne...

Aktualności zrzeszeń

I kw. 2016 r. był pierwszym pełnym kwartałem sprawozdawczym instytucjonalnych systemów ochrony, co pozwala na sformułowanie pierwszych spostrzeżeń. Liczba uczestników systemów ochrony ciągle rośnie. Spośród 560 banków spółdzielczych 440 banków na koniec marca 2016 było uczestnikami IPS
Zarząd Krajowej Rady Izb Rolniczych wystąpił do Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi o wydłużenie okresu spłaty należności za nieruchomości rolne nabyte w latach 2013-2015 w ramach pierwszeństwa w nabyciu.
Do konsultacji międzyresortowych i społecznych został skierowany projekt rozporządzenia Rady Ministrów zmieniającego rozporządzenie w sprawie szczegółowego zakresu i sposobów realizacji niektórych zadań Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.
Newseri rozmawia z Adamem Skowrońskim, prezesem Systemu Ochrony Instytucjonalnej W Spółdzielczej Grupie Bankowej na temat konieczności zaciesnienia współpracy między bankami spółdzielczymi.

Aktualności banków spółdzielczych

Krakowski Bank Spółdzielczy uprzejmie informuje, że od dnia 01.07.2016 r. funkcjonalność usługi bankowości internetowej KBS24 została rozszerzona o możliwość realizacji szybkich przelewów w systemie płatności BlueCash, przelewów w systemie Sorbnet2 oraz możliwość zarządzania przez Użytkownika limitami kart debetowych.
Wspierana przez przez ESBANK Bank Spółdzielczy młodzieżowa mistrzyni Europy w podnoszeniu ciężarów – Sylwia Oleśkiewicz – z kolejnymi medalami. Do listy sukcesów właśnie dopisała zwycięstwo w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży oraz brąz na Mistrzostwach Polski Seniorów.
Tereny wystawowe Kujawsko-Pomorskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego odwiedziło kilkadziesiąt tysięcy gości. Podczas targów swoją ofertę zaprezentowało 422 wystawców z kraju i zagranicy.
W dniu 16 lipca 2016 roku w Lipce odbyła się Gala Jubileuszowa z okazji 65 – lecia powstania Banku Spółdzielczego w Lipce. Był to jednocześnie uroczysty finał wszystkich przedsięwzięć jubileuszowych banku, które miały miejsce w ostatnim roku.

BS.NET newsletter

Bądź na bieżąco!

Subscribe to Kanał informacyjny BS.NET newsletter

Rankingi, wyniki finansowe sektora

Sytuacja w sektorze bankowym. Informacja miesięczna. Maj 2016
Urząd Komisji Nadzoru Finansowego informuje, że dostępne są dane dotyczące sektora bankowego, opracowane na koniec maja 2016 r.

Rekomendacje i informacje KNF

Sytuacja sektora bankowego w I kwartale 2016 r. pozostawała stabilna, czemu sprzyjało utrzymujące się ożywienie gospodarki oraz środowisko rekordowo niskich stóp procentowych. Zagrożeniem jest Brexit
Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) z dniem 22 lipca 2016 r. zawiesiła działalność Spółdzielczej Kasy Oszczędnościowo – Kredytowej „Skarbiec” w Piekarach Śląskich (SKOK „Skarbiec”).
KNF jednogłośnie nałożyła na 14 biur usług płatniczych kary pieniężne w wysokości po 900 złotych na 9 biur i 500 złotych na 5 biur za naruszenie obowiązków określonych w ustawie o usługach płatniczych

Rada Ekspertów Spółdzielczych

Kwestie obciążeń banków spółdzielczych, wynikających między innymi ze nowelizowanej ustawy o BFG i restrukturyzacji oraz wprowadzenia systemu IPS , poszukiwania przez banki nowych źródeł przychodów i potencjału do rozwoju, relacji pomiędzy Bankami Zrzeszającymi a IPS oraz zapobiegania kryzysom w sektorze i lustracji były przedmiotem lutowego spotkania Rady Ekspertów Spółdzielczych
W dniu 29 lutego w siedzibie Krajowej Rady Spółdzielczej odbyła się kolejna debata Rady Ekspertów Spółdzielczych.

ZBP - informacje, ekspertyzy

4 lipca br. w warszawskiej siedzibie Naukowej i Akademickiej Sieci Komputerowej odbyło się oficjalne otwarcie Narodowego Centrum Bezpieczeństwa.
W czerwcowym pomiarze Monitora Bankowego, główny indeks badania - wskaźnik Pengab, obniżył swoją wartość do poziomu 18.2 pkt (spadek o -4,7 pp.). Zarówno ocena bieżąca jaki i prognozy bankowców w połowie 2016 roku notują spadki.

Z innej beczki

Kształciła mnie matka na historii świadka. - Byliśmy innym społeczeństwem, ale coś się z nami stało...Daliśmy się na siebie naszczuć.
Według jednego z inżynierów pracujących przy budowie systemu PESEL, informatycy podczas tworzenia systemu odkryli i wynaleźli coś na kształt dzisiejszej sieci z zestawem protokołów TCP/IP

BlueNet dla sektora BS

Dziś grupy hakerskie to zespoły ludzi, które w ściśle określonym celu, atakują instytucje, banki, a nawet uderzają w newralgiczne dla państw ośrodki. Pozostaje pytanie czy taką, mówiąc trochę żartobliwie, „grupą docelową” mogą być banki spółdzielcze. Odpowiedź nasuwa się sama.
Dzisiejszy artykuł dotyczący procesu Zarządzania Jakością Danych poświęcimy zagadnieniu „Bieżące monitorowanie jakości danych”. To ostatni ale i najważniejszy element w całym procesie zarządzania jakością danych

Artykuły nie tylko dla informatyków

09 lipca 2016 InterRisk zorganizował Webinarium na temat Bank Skutecznym Multiagentem, w spotkaniu uczestniczyło blisko 300 osób, zainteresowanych oferowaniem ubezpieczeń MSP poprzez Banki.
Jak podaje czołowe pismo motoryzacyjne - Motor, w rankingu ubezpieczycieli z najmniejszą liczbą skarg na polisy komunikacyjne - Concordia Ubezpieczenia zajęła drugie miejsce.

Fotoreportaże

W ramach obchodów Święta Spółdzielczości Bankowej, Bank po raz kolejny włączył się jako sponsor strategiczny w organizowany Bieg Górski „Limanowa Forrest”. Imprezie towarzyszyła również akcja charytatywna. Działo się w Limanowej!

Puls Parkietu - rynek akcji

Informujemy, że od dnia 20 lipca 2016 r. Bank BPS S.A. za pośrednictwem wskazanych 14 Oddziałów pośredniczy w świadczeniu usług maklerskich jako agent firmy inwestycyjnej Domu Maklerskiego Banku BPS S.A. (dalej DM). Bank BPS S.A. został wpisany przez Komisję Nadzoru Finansowego do rejestru agentów firm inwestycyjnych (dalej AFI) w dniu 5 lipca...

Linki

Alfabetyczny wykaz linków do stron internetowych wszystkich banków spółdzielczych

Prawo

Charakterystyczne jest niestety dla "dobrej zmiany", że obowiązujące prawo ma ona w niepoważaniu, czego przykładem jest cała ta sprawa. Wydaje się, że to już walka na śmierć i życie, z pominięciem wszelkich reguł, walka personalna, chęć oskarżenia i odwet za SKOK oraz walka o stanowiska w UKNF.
Senator Bierecki będzie reprezentował senatorów PIS w sprawie uchwały dotyczącej działań KNF.

Parlament Europejski

Turcja jest państwem, które najdłużej w historii Unii Europejskiej usiłuje do niej przystąpić. Jednak popuczowe zmiany sprawiły, że perspektywa członkostwa w UE oddala się od Ankary. W nocy z 15 na 16 lipca w Turcji doszło do próby zamachu stanu. Część armii i sił powietrznych usiłowała przejąć kontrolę nad najważniejszym punktami w Istambule i...
Informacja dla Sejmu i Senatu Rzeczypospolitej Polskiej o udziale Rzeczypospolitej Polskiej w pracach Unii Europejskiej w okresie styczeń- czerwiec 2016 r.

Konferencje / Szkolenia

Tajemnica bankowa, ubezpieczeniowa i SKOK po zmianach z 2015 r. i po reformie z 2016 r.

Razem z Asseco

W bieżącym miesiącu zakończyła się akcja #KontoJakChcesz promująca nowoczesne produkty oparte na innowacyjnym rozwiązaniu bankowości elektronicznej.
Nowe konsorcjum branżowe wprowadza otwarte standardy dla mobilnych podpisów elektronicznych.

Analizy, raporty, projekty ustaw

Polski rynek nieruchomości Raport Metrohouse i Expandera lipiec 2016 Pobierz cały Raport Jak wynika z najnowszego raportu Metrohouse i Expandera, wyczerpanie się puli środków w programie MdM miało znaczący wpływ na rynek nieruchomości w czerwcu. Osoby zainteresowane skorzystaniem z preferencyjnego...